B010378
Bastons de trekking Alpine Carbon Cork Black Diamond
SÈRIE ALPINE - MODEL NOU (ajustament FlickLock Pro)
Bastons de gamma alta, 100% carboni per a tota la temporada (estiu/hivern) destinats als excursionistes que busquen bastons lleugers de gamma alta.
L'Alpine Carbon és un pal lleuger i manejable amb una empunyadura de suro natural i el sistema d'ajust de mida FlickLock® Pro en la seva nova versió.
• Baston telescòpic de 3 seccions
• Composició en 100% fibra de carboni
• Sistema d'ajust FlickLock Pro doble d'alta resistència
• Construcció d'alumini del FlickLock Pro, més lleuger i fàcil d'utilitzar
• Mànec de suro natural amb pom bi-densitat
• Corretja de canell de nubuck de 360 u200bu200bgraus (absorbeix la humitat i transpirable)
• Extensió d'escuma EVA antilliscant estesa sota el mànec
• Consells Flex Tech per utilitzar puntes de carbur o de goma
• Discos de trekking prims i compatibles amb discos de pols de 100 mm per a pols d'hivern (disponible com a opció)
Altura regulable: 61-130cm
Vengut el parell.

191 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | 100% carboni |
| Pes | 486 g (par) |
| Tallar | ajustable: 61-130cm |
| Longitud plegada | 61 cm |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | Nou disseny de FlickLock® Pro |
| Gestionar | suro amb extensió estesa en escuma EVA lleugera i adherent |
| corretja de mà | Nubuck de 360 graus, que absorbeix la humitat i transpirable |
| Punt | Punta de tecnologia de carbur intercanviable i punta de tecnologia de goma |
| Rentadora | Trekking Slim (per a l'estiu) i compatible amb Pols (ample per a elevació a la neu) |
| Referència del fabricant | BD112514 |
Els pals Alpine Carbon Cork Black Diamond són pals telescòpics de 3 seccions de gamma alta.
Amb una composició 100% de carboni, són lleugers i absorbeixen les vibracions.
Per a aquesta nova versió, s'ha millorat el disseny del sistema d'ajust de l'alçada del pal. Més lleuger, també és més fàcil d'utilitzar.
El doble sistema FlickLock Pro (clamshell) ofereix una gran latitud per ajustar la mida del pal segons el perfil del terreny. El FlickLock Pro d'acer inoxidable és molt robust i segur, és un dels sistemes d'ajust més potents amb una força de bloqueig òptima.
Aquests pals tenen dos tipus de puntes, de carbur i de goma, per adaptar-se segons la naturalesa dels senders.
Equipat amb còmodes nanses de suro, corretges encoixinades i ajustables i extensions d'escuma EVA antilliscant per evitar relliscades a les pistes, l'Alpine Carbon Cork agradarà als excursionistes per a llargues caminades de diversos dies!
El sistema d'ajust "FlickLock® Pro":
El sistema d'ajust de mida FlickLock es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat i la facilitat d'ús.
L'ajust de FlickLock és de primer nivell quan es tracta d'un estil ràpid i lleuger.
Com que la muntanya requereix un equipament fiable i resistent, la tecnologia FlickLock ofereix ajustos segurs, ràpids i senzills i facilita les hores dedicades a la ruta.
Basat en el FlickLock®, el FlickLock® Pro revoluciona el disseny del sistema d'ajust.
Tot i que conserva els avantatges de FlickLock, el FlickLock Pro ofereix un disseny d'acer inoxidable que estalvia espai que millora dràsticament el nivell de qualitat, sensació i resistència del bloqueig.
Els aspectes més destacats del sistema d'ajust FlickLock® Pro són:
• Un disseny que estalvia espai
• Un disseny de doble eix per augmentar la palanca i el bloqueig
• Una construcció d'acer inoxidable d'alta qualitat dissenyada per durar

batons alpine carbon black diamond
je marche un peu:gr20 à deux reprises, gr 10 en entier, tour queyras, tour ecrins... et ai essayé plusieurs marques et modeles de batons: ces batons representent le meilleur compromis poids/rigidité/ qualité certes le prix est consequent mais la qualité est au rdv