Empenta semi-estàtica + corda Petzl de 9 mm
Corda semi-estàtica ultra-resistent de 9 mm de diàmetre per al canó i l'espeleologia.
Pràctiques privilegiades:
-Practici independent del canó
-Pactes independents de l’espeleologia
-HISSAGE
Push + és una corda semi-estàtica ultra-resistent de 9 mm de diàmetre, destinada a la pràctica independent de canó i espeleologia.
Ofereix una bona adherència i una proporció òptima de pes/resistència, gràcies a la construcció híbrida de la seva beina de polietilè d’alta densitat (PEHD).
Color: taronja
Disponible en 4 longituds:
- A la nina: 40, 60 i 70 metres
- A granel: 200 metres

1999 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat:
| Materials | Poliamida / polietilè d’alta densitat |
| Garantia | 3 anys |
| Certificats | EC el 1891 Tipus B / UIAA |
| Tipus | semiestàtica |
| Diàmetre | 9 mm |
| Llargada | 40m / 60 m / 70 m / 200 m |
| Pes per metre | 54 g |
| Elongació estàtica | 3,1 % |
| Resistent a les llàgrimes | 23 kN (14 kN amb un nus en vuit) |
| Força de xoc | 4,5 kN |
| Factor del nombre de caigudes de la UIAA | 1: 10 |
| Construcció | 32 bobines |
| Percentatge de la beina | 42% |
| Referència del fabricant | R040aa0x |
Especificitats de la corda push +9 mm Petzl:
• Sa construction permet une bonne préhension et un bon contrôle de la descente.
• Corda semi-estàtica amb una bona adherència per a la pràctica independent del canó i l’espeleologia o per a l’alçada:
- Tractament Everflex: el tractament i el trenat fan que la corda sigui més homogènia, proporcionant una excel·lent adherència i una manipulació constant amb el pas del temps
- Bon control de la baixada, gràcies a la seva construcció proporcionant una bona adherència
- Una gran compactació i enkitage van facilitar el seu diàmetre i flexibilitat
• Relació òptima de pes/resistència:
- Excel·lent resistència a l’abrasió, gràcies a la construcció híbrida de la poliamida i la beina de polietilè d’alta densitat (PEHD)
- Mantenir la flexibilitat de la corda ajudant a estendre la vida útil
• Acabats diferents segons la longitud:
- Longituds de 40, 60 i 70 metres lliurats per utilitzar -los, gràcies a la climatització, la identificació de la meitat de la corda de la marca mitjana i el final dels acabats d'acabat d'ultrasons.
Aquestes longituds integren un marge per compensar la retracció de la corda durant els primers usos.
- Longitud de 200 metres, envasat a granel en un cartró, per poder optimitzar les longituds segons l'ús