Bastons de trekking Guidetti Horizon
Els Horizon són bastons de senderisme de monofilament molt resistents gràcies a una construcció d'alumini 7075 T6.
El mànec llarg d'escuma R-Go Waves permet un adherència a diferents alçades per facilitar l'adherència en funció del terreny (pendient, pla,...).
Estan equipats amb la punta amortida (PAM) d'última generació.
• Pal d'un sol fil de diferents longituds
• Construcció d'alumini 7075 T6
• Horizon R-Go Waves mànec ergonòmic llarg amb molt bona adherència
• Corretja de canell ajustable lleugera
• Punta encoixinada (PAM) per absorbir els cops en contacte amb el terra
• Discos prims per a trekking i amples per a pols d'hivern (nous discos Modul H)
Bastons fets a França a Grenoble.
Garantia de per vida.
Es ven el parell amb 2 parells de rentadores (una d'estiu, una d'hivern de 90 mm)
Bastons per a senderisme durant tota la temporada, esquí de muntanya i raquetes de neu...


1395 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | Alumini 7075 T6 |
| Pes | 240-270 g (segons la mida) |
| Tallar | 110 a 140 cm |
| Nombre de fils | 1 |
| Diàmetre del fil | 16 |
| Gestionar | Onades Horizon R-Go |
| corretja de mà | Corretja de canell lleugera i còmoda |
| Punt | Punta amortida tot terreny (PAM) |
| Suro | goma d'esborrar |
| Rentadora | Modul H 50 mm per a trekking i Modul H 90 mm per a l'hivern |
| Referència del fabricant | R11600 |

El mànec llarg d'escuma i la rentadora de 90 cm d'ample dels pals Horizon Guidetti els converteixen en pals destinats als esports d'hivern com l'esquí de muntanya i les raquetes de neu. Els discos més petits són adequats per fer senderisme els dies assolellats.
El mànec Horizon garanteix una molt bona adherència amb múltiples posicions en funció de la naturalesa del terreny.
Els pals són molt robusts i duradors gràcies a una construcció de monofilament totalment d'alumini.
L'empunyadura Horizon R-Go Waves Guidetti:
El mànec llarg d'escuma Horizon permet afrontar pendents durant les ascensions i garanteix un millor suport.
La longitud i l'ergonomia de l'escuma ofereixen múltiples posicions i una millor adherència.

La punta amortida PAM:
La nova punta encoixinada PAM s'ha desenvolupat per oferir comoditat per a l'excursionisme. Esmorteeix les vibracions i esmorteeix el xoc en contacte amb el terra. Limita el soroll i es pot utilitzar en tot tipus de terreny. Està equipat amb 2 discos Modul H, un per a l'estiu en material semitou amb una distància curta sota el disc per a menys embussos entre les pedres i un per a l'hivern en material més flexible amb una llarga distància sota el disc per a una millor adherència. a la neu.

Très bons bâtons
2 paires de bâtons commandées pour mon mari et moi. Ils sont très agréables de prise en main et légers ! Nous les avons essayé qu'en marche nordique et pas encore sur neige.