Quickdraw Spirit Express Petzl
Spirit Express je ľahká a všestranná rýchloťahovka pre športové lezenie.
• Vysokovýkonné orezávanie
• Veľmi ľahké (12 cm: 93 g / 17 cm: 100 g)
• Je vybavená karabínou Spirit s rovnou bránou v hornej časti a verziou so zakrivenou bránou v spodnej časti
• Ergonomický popruh Express ponúka vynikajúcu priľnavosť
Dostupné v 2 dĺžkach: 12 a 17 cm
Ideálne pre viacdĺžkové lezenie na útesoch

347 Položka položky
Skladom
Pozor: Posledné kusy na sklade!
Dostupný dátum:
| Hmotnosť | 12 cm: 93 g / 17 cm: 100 g |
| Materiály | hliníkové karabíny / polyesterový popruh / gumené tangá |
| Záruka | 3 roky |
| Certifikácie | karabína: CE EN 12275 typ B, UIAA / popruh: CE EN 566, UIAA |
| Pevnosť hlavnej osi | 23 kN |
| Odpor otvorených prstov | 9 kN |
| Pevnosť vedľajšej osi | 8 kN |
| Otvorenie | rovný prst: 21 mm / zakrivený prst: 25 mm |
| Schopnosť | 21 mm |
| Pevnosť popruhu | 22 kN |
| Referencia výrobcu | M053AA00 / M053AA01 |
Rýchloťahovka Spirit Express ponúka najlepší zážitok zo strihania pri športovom lezení. S hmotnosťou menšou ako 100 g ponúka všestranné využitie od útesov až po hlavné športové cesty. Je vybavená karabínou Spirit s rovnou bránou v hornej časti a verziou so zakrivenou bránou v spodnej časti. Prvá karabína v kombinácii so systémom Keylock a špecifickým tvarom nosa uľahčuje zapínanie a odopínanie kotvy. Druhá karabína je vybavená chráničom popruhu String, ktorý drží karabínu na mieste a uľahčuje zapínanie lana. Ergonomický tvar popruhu Express ponúka vynikajúcu priľnavosť pri práci na cestách.
• Karabíny SPIRIT:
- časť v tvare písmena H ponúka lepší pomer pevnosti a ľahkosti,
- širšie kontaktné plochy pre uľahčenie prechodu lana a zníženie opotrebenia karabíny,
- pravá brána SPIRIT (horná časť): uľahčuje zapínanie a odopínanie vďaka tvaru zobáku a systému Keylock,
- Zahnutý prst SPIRIT (spodná časť): uľahčuje zapínanie lana vďaka systému Keylock.
• EXPRESS šitý prsteň:
- ergonomický tvar pre vynikajúcu priľnavosť,
- spodný koniec vybavený STRING na stabilizáciu karabíny a ochranu popruhu pred opotrebovaním.
• Dostupné v dvoch dĺžkach: 12 alebo 17 cm.