Quickdraw Spiorad Express Petzl
Is meartharraingt éadrom agus ilúsáideach é an Spirit Express le haghaidh dreapadóireachta spóirt.
• Bearradh ardfheidhmíochta
• An-éadrom (12 cm: 93 g / 17 cm: 100 g)
• Feistithe le carabiner Spiorad geata díreach ina chuid uachtarach agus leagan geata cuartha ina chuid íochtair
• Strap eirgeanamaíochta Express ag tairiscint greim den scoth
Ar fáil i 2 fhad: 12 agus 17 cm
Ideal le haghaidh dreapadóireachta aillte ilpháirc

347 Item Items
I stoc
Warning: Last items in stock!
Availability date:
| Meáchan | 12 cm: 93 g / 17 cm: 100 g |
| Ábhair | carabiners alúmanaim / uigí poileistear / thong rubair |
| Ráthaíocht | 3 bliana |
| Deimhnithe | carabiner: CE EN 12275 cineál B, UIAA / webbing: CE EN 566, UIAA |
| Neart ais mór | 23 kN |
| Friotaíocht finger oscailte | 9 kN |
| Neart mion-ais | 8 kN |
| Ag oscailt | méar dhíreach: 21 mm / méar cuartha: 25 mm |
| Cumas | 21 mm |
| Neart strap | 22 kN |
| Tagairt monaróir | M053AA00 / M053AA01 |
Tugann an quickdraw Spirit Express an t-eispéireas bearrtha is fearr le haghaidh dreapadóireachta spóirt. Agus meáchan níos lú ná 100 g aige, cuireann sé solúbthacht úsáide ar fáil ó aillte go príomhbhealaí spóirt. Tá sé feistithe le carabiner Spiorad geata díreach ina chuid uachtarach agus leagan geata cuartha ina chuid íochtair. Éascaíonn an chéad carabiner, in éineacht leis an gcóras Keylock agus cruth srón ar leith, an t-ancaire a ghearradh agus a dhíchlipeáil. Tá an dara carabiner feistithe le cosantóir sling Teaghrán chun an carabiner a choinneáil ina áit agus éascú bearradh an rópa. Cuireann cruth eirgeanamaíochta an sling Express greim den scoth ar fáil agus na bealaí á n-oibriú.
• Carabairí Spiorad:
- Cuid H-chruthach chun cóimheas neart/éadroime níos fearr a thairiscint,
- dromchlaí teagmhála níos leithne chun gluaiseacht an rópa a éascú agus caitheamh an charbóra a laghdú,
- Geata ceart SPIRIT (an chuid uachtarach): éascaíonn sé bearradh agus díghearradh, a bhuíochas le cruth a ghob agus an chórais Keylock,
- Méar cuartha SPIRIT (an chuid íochtair): éascaíonn sé bearradh an rópa, a bhuíochas leis an gcóras Keylock.
• Fáinne fuaite EXPRESS:
- cruth eirgeanamaíochta le haghaidh greim den scoth,
- ceann íochtair feistithe le STRING chun an carabiner a chobhsú agus an uigí a chosaint ó chaitheamh.
• Ar fáil i dhá fhad: 12 nó 17 cm.