Πακέτο πεζοπορίας με χιονοπέδιλα
Αυτό το πακέτο αποτελείται από ένα ζευγάρι χιονοπέδιλα 305/325 Excursion TSL και ένα ζευγάρι μπαστούνια Trail Trekking Poles Black Diamond για χειμερινή πεζοπορία.
• Ιδανικό πακέτο για εξάσκηση στο χιονοπέδιλο με ποιοτικό εξοπλισμό
• Πολύ άνετα και σφιχτά σύνθετα χιονοπέδιλα που διαθέτουν τηλεσκοπικό εξάρτημα
• 2 διαθέσιμα μοντέλα ανάλογα με το βάρος σας: 305 ή 325
• Πολλά χρώματα: δαμάσκηνο (305), ήλιος (305/325), φεγγάρι (325)
• Τηλεσκοπική σκυτάλη 3 τμημάτων
• Κολλήστε με προέκταση αφρού που αποτρέπει την ολίσθηση
• Thin Trekking pucks και Powder pucks για χειμερινή πούδρα
Snowshoes 305/325 Excursion TSL + κολώνες χειμερινής πεζοπορίας Trail Trekking Poles Black Diamond![]()

402 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας: 2014-06-23
| Χρωματιστά) | 305: δαμάσκηνο ή ήλιος / 325: ήλιος ή φεγγάρι |
| Μεγέθη | 35 έως 46 (ρυθμιζόμενο) |
| Συνιστώμενο βάρος χρήστη | 305: 30-80kg / 325: 50-120kg |
| Υλη | σύνθετος |
| Διαστάσεις | 305: 55×20 εκ. / 325: 59,5×22 εκ |
| Βάρος | 305: 775 g×2 / 325: 865g×2 |
| Κραμπόν | 6 εναλλάξιμες ατσάλινες ακίδες (ανά ρακέτα) |
| Νύχια | πριν |
| υλικό ραβδιού | αλουμίνιο |
| Βάρος ραβδιού | 485 g ανά ζευγάρι |
| μέγεθος ραβδιού | ρυθμιζόμενο: 63,5-140cm |
| Μήκος διπλωμένο ραβδί | 63.5 cm |
| Αριθμός κλώνων ραβδιών | 3 |
| Σύστημα σύσφιξης ραβδιών | FlickLock |
| Λαβή με ραβδί | πόμολο λαβής διπλής πυκνότητας |
| Μύτη με ραβδί | Τεχνικές εναλλάξιμες μύτες καρβιδίου |
| Ροδέλα με ραβδί | λεπτές τσάντες Trekking (για το καλοκαίρι) και πούδρες (μεγάλες για επίπλευση στο χιόνι) |
Εκδρομή Snowhoes 305.325 TSL:
- 2 μοντέλα διαθέσιμα ανάλογα με το βάρος σας: 305 ή 325
- Διαθέσιμα χρώματα: δαμάσκηνο (μοντέλο 305), ήλιος (μοντέλο 305 ή 325), φεγγάρι (μοντέλο 325)
- Παρέχεται με κάλυμμα για μεταφορά και αποθήκευση
Τα χιονοπέδιλα 305/325 Excursion έχουν πολύ καλό κράτημα στις πλαγιές χάρη στο τρισδιάστατο προφίλ με μεταβλητές άκρες.
Αυτά τα χιονοπέδιλα έχουν τηλεσκοπικό δέσιμο, που επιτρέπει πολύ καλή ευελιξία στο επίπεδο του ποδιού.
Διαθέτουν προεπιλογές μνήμης που παρέχουν μια συγκεκριμένη άνεση και εξοικονομούν χρόνο κατά τη διόρθωση:
- απομνημόνευση μεγέθους παπουτσιού
- απομνημόνευση του πλάτους του παπουτσιού
Το περπάτημα είναι ακριβές, γρήγορο και άνετο χάρη στον ιμάντα με καστάνια που είναι εφοδιασμένος με μαξιλαράκι άνεσης.
Τέλος, θα εκτιμήσετε την αυτόματη σφήνα αναρρίχησης Easy Up που μπορεί να δεσμευτεί με το ραβδί, χωρίς να χρειάζεται να σκύψετε!
ΠΛΑΙΣΙΟ
- Το σχήμα σφήκας-μέσης επιτρέπει φυσικό βάδισμα και άψογο κράτημα.
- Τρισδιάστατη σχεδίαση για καλό κράτημα στις πλαγιές
ΣΥΝΘΕΣΗ:
- Προσαρμογή μεγέθους κλειδαριάς: Εύκολη εκτέλεση, το σύστημα ρύθμισης αποθηκεύει την απομνημόνευση του παπουτσιού σας για όλες τις εξόδους με χιονοπέδιλα. Η ρύθμιση γίνεται πολύ απλά σύροντας το πίσω μέρος της βιβλιοδεσίας.
ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ:
- Σύστημα Lateral Adjust: η άνεση είναι απαραίτητη χάρη στην πλευρική ρύθμιση που επιτρέπει την ενσωμάτωση οποιουδήποτε πλάτους παπουτσιού για βέλτιστη περιτύλιξη του ποδιού.
Το σφίξιμο του μπροστινού όγκου γίνεται με χρήση ιμάντα.
ΠΙΣΩ ΣΤΕΡΕΩΣΗ:
- Σύσφιξη φτέρνας με ιμάντα ράφι και πινιόν για ακριβή και γρήγορη είσοδο
- Θόρυβος και αμορτισέρ
ΣΦΗΝΑ:
- Αυτόματη σφήνα αναρρίχησης EASY ASCENT που μπορεί να δεσμευτεί με το ραβδί
ΤΟ ΚΟΤΣΤΟ:
- Μπροστινό νύχι
- 6 εναλλάξιμα χαλύβδινα καρφιά (διαθέσιμα επιτόπου εάν χρειάζεται)
- Πολύ δυνατό κράτημα στις πλαγιές χάρη στον τρισδιάστατο σχεδιασμό
ΣΥΜΒΑΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ:
- Δυνατότητα προσθήκης αφαιρούμενων μαχαιριών S5-6 ή λαβών για αυξημένη πρόσφυση σε σκληρό χιόνι.
-> μπορείτε να παραγγείλετε αυτά τα αξεσουάρ στον ιστότοπο.![]()
Trail Trekking Poles Black Diamond:
Μπάλες για όλες τις εποχές (καλοκαίρι/χειμώνα) που προορίζονται για πεζοπορία μικρών ή μεγάλων αποστάσεων, χιονοπέδιλα και σκι αντοχής.
Το Trail Trekking Pole είναι ένα ευέλικτο κοντάρι που προσφέρει εξαιρετική αναλογία μεταξύ τιμής, λειτουργιών και άνεσης.
• Τηλεσκοπική σκυτάλη 3 τμημάτων
• Πόμολο λαβής διπλής πυκνότητας και λουράκι καρπού με επένδυση 360 μοιρών
• Προέκταση αφρού που αποτρέπει την ολίσθηση
• Διπλό σύστημα ρύθμισης FlickLock
• Εναλλάξιμα άκρα καρβιδίου
• Thin Trekking pucks και Powder pucks για χειμερινή πούδρα
• Πούλησε το ζευγάρι με 2 ζεύγη ροδέλες (ένα καλοκαίρι, ένα χειμώνα)
Τα κοντάρια Trail Trekking Poles Black Diamond είναι πολύ ευέλικτα κοντάρια που μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε όλες τις εποχές.
Λεπτά κοντάρια Trekking για καλοκαιρινή πεζοπορία και κοντάρια για χιονοπέδιλα το χειμώνα, αυτά τα κοντάρια προσαρμόζονται σε όλους τους τύπους εδάφους. Τα μεγάλα πούδρα σκόνης προσφέρουν πολύ καλή επίπλευση σε σκόνη χιονιού.
Η πολύ ευχάριστη προέκταση αφρού αποτρέπει την ολίσθηση.
Το διπλό σύστημα ρύθμισης FlickLock παρέχει αποτελεσματική ρύθμιση στα χέρια σας ανάλογα με το έδαφος. Διαθέτει εναλλάξιμα άκρα καρβιδίου Tech.
Το σύστημα ρύθμισης "FlickLock" (βαλβίδα):
Το σύστημα προσαρμογής μεγέθους FlickLock σχεδιάστηκε με γνώμονα την αποτελεσματικότητα, τη συμπαγή και την ευκολία χρήσης.
Η ρύθμιση FlickLock είναι κορυφαία όσον αφορά το γρήγορο στυλ και την ελαφρότητα.
Επειδή το βουνό απαιτεί αξιόπιστο και ανθεκτικό εξοπλισμό, η τεχνολογία FlickLock προσφέρει ασφαλείς, γρήγορες, απλές ρυθμίσεις και διευκολύνει τις ώρες που περνάτε στο μονοπάτι.
Συμπληρωματική παρουσίαση των χιονοπέδιλων 305/325 Excursion TSL
Pack raquettes
J'ai toujours été content de la marque TSL, pour moi le top