M010004
Dashcam XTC-400 FULL HD Midland
Συμπαγής κάμερα FULL HD υψηλής απόδοσης για τις υπαίθριες δραστηριότητες (5 ώρες εγγραφής).
Η Midland XTC 400 είναι η πιο πρόσφατη κάμερα δράσης από τη Midland.
Η εγγραφή βίντεο είναι FULL HD (1920x1080).
Προστέθηκε αισθητήρας 12 Megapixel για λήψη φωτογραφιών πολύ καλής ποιότητας.
Η λειτουργία Wifi επιτρέπει τη σύνδεση με smartphone και tablet για εύκολη κοινή χρήση περιεχομένου (ταινία/φωτογραφία)
• Αποθηκευτικός χώρος Micro SD έως 32 GB (δεν περιλαμβάνεται)
• Συμβατό με PC/Mac
• Μεταφορά δεδομένων USB ή WIFI
• Έξοδος HDMI
• Μπαταρία 3 φορές πιο αποδοτική σε σύγκριση με τα μοντέλα της αγοράς: έως και 5 ώρες σε Wi-Fi

0 Αντικείμενο αντικείμενα
Μη διαθέσιμο
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας:
| Αισθητήρας βίντεο | 12 Megapixel |
| Ανάλυση βίντεο | Full HD 1920x1080p (25,30 ips) / 1280x720p (50,60 ips) / 848x480 (100, 120 ips) |
| Τεχνολογία βίντεο | ευρυγώνιος: περιστρεφόμενος φακός 170° / 180° |
| μέγεθος βίντεο | mp4 (H264) |
| Ανάλυση εικόνας | 12 Megapixel ή 5 Megapixel |
| διεπαφή ήχου | εσωτερικό μικρόφωνο / εξωτερικό μικρόφωνο (βύσμα 3,5 mm) |
| Χωρητικότητα κάρτας μνήμης (μέγ.) | microSD έως 32 GB |
| Συνδεσιμότητα | διεπαφή: USB 2.0 / Έξοδος HDMI: micro HDMI / Wi-Fi: Ναι |
| Τροφοδοτικό - μπαταρία | αφαιρούμενο ιόν λιθίου 3,7V / 1700 mAh (5 ώρες διάρκεια μπαταρίας) |
| Διαστάσεις LxDxH | 52 mm x 95 mm x 35 mm |
| Βάρος | 142 g (κάμερα + μπαταρία) / 244 g (κάμερα + περίβλημα) |
| Σύστημα στερέωσης | Πλαϊνά στερέωσης Midland + βάση και φωτογραφική βίδα ποδιού |
Η κάμερα Midland XTC 400 είναι πολύ εύκολη στη χρήση. Ένα απλό κουμπί ολίσθησης το ενεργοποιεί.
Το ενσωματωμένο WIFI διευκολύνει την κοινή χρήση βίντεο και φωτογραφιών στα κοινωνικά δίκτυα (Facebook, Youtube, Twitter).
Διατίθεται μια εφαρμογή για την προβολή όλων των βίντεο και των φωτογραφιών που τραβήχτηκαν.
Η μπαταρία του 1700mAh παρέχει 5 ώρες χρόνο εγγραφής, καθιστώντας το ένα από τα πιο ισχυρά της αγοράς.
Παρέχεται μια αδιάβροχη θήκη έως 80 μέτρα και ένα σπείρωμα βίδας 1/4 κάτω από την κάμερα εξασφαλίζει συμβατότητα με όλες τις βάσεις γενικής χρήσης.
Ένα κουμπί για άμεση εγγραφή!
Τοποθετημένο στην κορυφή, το μεγάλο και συρόμενο πόμολο παρέχει τον έλεγχο του XTC-400.
Απλοποιημένες και εύχρηστες ρυθμίσεις
Χωρίς να περνάτε απαραίτητα μέσω Wi-Fi, οι βασικές ρυθμίσεις είναι διαισθητικά προσβάσιμες στο πίσω μέρος της κάμερας Midland XTC-400.
Όλες οι κρίσιμες πληροφορίες που πρέπει να γνωρίζετε με "μια ματιά" συνοψίζονται από τρία LED στην κάμερα: κατάσταση μπαταρίας, κατάσταση μνήμης και κατάσταση κάμερας.
Ευκολία στη χρήση
Πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας
Έως 5 ώρες εγγραφής.
Μια πραγματική κάμερα Wifi
Συνδεδεμένη μέσω Wi-Fi στο smartphone ή το tablet σας, η κάμερα Midland XTC-400 γίνεται μια πολύ πρακτική συσκευή!
Η εφαρμογή σάς επιτρέπει να κάνετε όλες τις ρυθμίσεις σας: ποιότητα βίντεο, ανάλυση φωτογραφίας, επίπεδο ήχου, καδράρισμα, ζουμ... πριν ξεκινήσετε τη λήψη από απόσταση.
Προβάλλετε τα βίντεο ροής, τις φωτογραφίες σας, που προέρχονται απευθείας από το XTC-400.
Η δωρεάν εφαρμογή «Action Connect» είναι αφιερωμένη σε smartphone και tablet με λειτουργικά συστήματα Apple ή Android.
Περιστρεφόμενος φακός για λήψη σε οποιαδήποτε θέση
Περιστρεφόμενος φακός (270°) για πάντα τέλειες λήψεις.
4 συστήματα στερέωσης
Η XTC-400 είναι η μόνη κάμερα δράσης που μπορεί να στερεωθεί και στις δύο πλευρές και στη βάση της, με μοναδικό σύστημα στερέωσης, δηλαδή 3 δυνατότητες. Είναι επίσης εξοπλισμένο με μια τυπική βίδα κάμερας.
1 είσοδος εξωτερικού μικροφώνου
Επιτρέπει ζωντανό σχολιασμό σε ακολουθίες βίντεο από εξωτερικό μικρόφωνο (δεν παρέχεται). Η ένταση του ήχου ρυθμίζεται από την εφαρμογή wifi.
Λειτουργία βίντεο ή φωτογραφίας
Η κάμερα XTC-400 μπορεί να καταγράψει ακολουθίες βίντεο ή φωτογραφίες έως και 12 εκατομμύρια pixel.
Φορητό και πολύ εργονομικό
Χάρη στο σχήμα του, το XTC-400 είναι εύκολο στην εγκατάσταση (ακόμη και μόνο του), στη μεταφορά.
Μικρό και ελαφρύ, στιβαρό και αξιόπιστο
Το σώμα του από αλουμίνιο το καθιστά εξαιρετικά στιβαρό και ζυγίζει μόνο 140 g.
Συμβατό λειτουργικό σύστημα
Για μεταφορά αρχείων: Win XP, SP2, Vista & 7, Mac OSX 10.4+
Για την εφαρμογή wifi "Action Connect": iPhone ή Android (δωρεάν εφαρμογή).
Πολλά αξεσουάρ διαθέσιμα για στερέωση
Περιλαμβάνεται σε αυτό το πακέτο:
• Κάμερα Midland XTC 400 (στο διαφανές κουτί της)
• Αδιάβροχη θήκη στα 85 μέτρα
• 2 συστήματα στερέωσης
• Μια μπαταρία ιόντων λιθίου 3,7 V / 1700 mAh
• Ένα καλώδιο USB