G010112
Νέο μοντέλο 2017-2018
Τηλεσκοπικοί στύλοι 3 τμημάτων από αλουμίνιο για όλες τις εποχές (καλοκαίρι/χειμώνας), εξοπλισμένοι με το σύστημα Easy Lock αλουμινίου (με βαλβίδα) και την αντιολισθητική λαβή Guidetti για καλύτερη χρήση του στύλου σε πλαγιές.
Πολωνοί που προορίζονται για πεζοπορία μικρών ή μεγάλων αποστάσεων, χιονοπέδιλα...
• Τηλεσκοπική σκυτάλη 3 τμημάτων
• Αντιολισθητικό κράτημα για καλύτερο κράτημα
• Ultra Tech 7075 αλουμίνιο (στιβαρό)
• Σύστημα ρύθμισης Easy Lock από αλουμίνιο (αξιόπιστο και ανθεκτικό)
• Λαβή R-Go Light για μέγιστη άνεση
• Άνετο ρυθμιζόμενο λουράκι καρπού
• Κωνική μύτη με μύτη βολφραμίου για πολύ καλό κράτημα
• Λεπτά (60 χλστ.) μπουκέτα πεζοπορίας και φαρδιά (90 χλστ.) τσαντάκια για χειμερινή πούδρα
Ραβδί κατασκευασμένο στη Γαλλία στη Γκρενόμπλ.
Εγγύηση εφ 'όρου ζωής.
Πούλησε το ζευγάρι με 2 ζεύγη ροδέλες (ένα καλοκαίρι 60 mm, ένα χειμώνα 90 mm)


197 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας: 2014-06-23
| Υλικό | Ultra Tech 7075 αλουμίνιο |
| Βάρος | 277 g |
| Τομή | ρυθμιζόμενο 63-135cm (μέγιστο) |
| Αριθμός κλώνων | 3 |
| σύστημα σύσφιξης | Easy Lock από αλουμίνιο |
| Διάμετρος κλώνου | 16 / 14 / 12 |
| Λαβή | R-Go Light |
| λουρί για το χέρι | Ελαφρύ λουράκι καρπού άνεσης |
| Σημείο | κωνικό με μύτη βολφραμίου |
| Φελλός | καουτσούκ |
| Ροδέλα | 60 mm για πεζοπορία και 90 mm για χειμώνα |
| Αναφορά κατασκευαστή | R10786 |

Αν ψάχνετε για υψηλών επιδόσεων και στιβαρούς στύλους, επιλέξτε τους πόλους βάδισης G-Light Alu Griper!
Το G-Light Alu Griper είναι εξοπλισμένο με το σύστημα αλουμινίου Easy Lock, η 100% σύνθεσή του από αλουμίνιο του δίνει υψηλή αντοχή και η λαβή τύπου αφρού (R-Go Light) είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα για χρήση το καλοκαίρι και το χειμώνα.
Τα ξυλόγλυπτα πεζοπορίας μπορούν εύκολα να αντικατασταθούν με μεγαλύτερα 90 χιλιοστά (παρέχονται) για σταθερό περπάτημα σε χειμερινή πούδρα.
Η λαβή R-Go Light:
Η λαβή R-Go Light Guidetti φέρνει άνεση και ελαφρότητα στο ραβδί. Το εργονομικό μανίκι αφρού του επιτρέπει καλό κράτημα και τοποθέτηση του χεριού κατά τη διάρκεια των στηρίξεων. Το πόμολο του προσφέρει πολλαπλές λαβές ανάλογα με το έδαφος (κατηφόρα, ανηφόρα, κλίση) και η προσθήκη της επίστρωσης «soft touch» μεγιστοποιεί την άνεση χρήσης.
Ο φαρδύς ιμάντας του προσφέρει μέγιστη ευκολία:
- Το σύστημα στερέωσης του εγγυάται καλή στήριξη στο κοντάρι και επιτρέπει στο χέρι να απελευθερώνεται κατά την ώθηση
- Εσωτερικό ύφασμα που αναπνέει, μαλακό και εύκαμπτο λουράκι ρύθμισης και μανίκι στο επάνω μέρος για να μπορείτε να σύρετε το λουράκι μόλις ρυθμιστεί ο ιμάντας καρπού

Το σύστημα ρύθμισης Easy Lock Alu:
Το σύστημα ρύθμισης είναι εξοπλισμένο με Easy Lock με πτερύγιο αλουμινίου και τροχό ρύθμισης εφοδιασμένο με αναστολέα για μεγαλύτερη δύναμη σύσφιξης. Το αλουμίνιο φέρνει στιβαρότητα στο σύστημα, το πώμα με το πόμολο το κρατά πάντα στη θέση του.

Η διπλή αποφοίτηση:
Για να προσαρμόσει όσο το δυνατόν καλύτερα τη ρύθμιση του ύψους των πόλων, η Guidetti εξοπλίζει τους στύλους με διπλή ζυγαριά.
Η ρύθμιση του ύψους των 2 πόλων είναι έτσι ομοιογενής, για καλύτερη ισορροπία και αυξημένη αντίσταση των πόλων.


Excellent produit, rien à dire !
Excellent produit, rien à dire !