G010108

Κόκκινοι τηλεσκοπικοί στύλοι πεζοπορίας παντός καιρού.
Το R3 Light Guidetti είναι ένα μπαστούνι με 3 σκέλη από αλουμίνιο 7075 και εξοπλισμένο με το σύστημα ρύθμισης Easy Lock.
Η μακριά αφρώδες λαβή αποτρέπει την ολίσθηση και το καθιστά ιδιαίτερα κατάλληλο κοντάρι για χειμερινές εξόδους σε χιονοπέδιλα ή περιηγήσεις σκι.
Ιδανικό για περιπατητές που αναζητούν στιβαρούς και άνετους στύλους.
• Τηλεσκοπικοί πόλοι 3 τμημάτων (μόνο 64 cm όταν είναι διπλωμένοι)
• Λαβή αφρού EVA με μακριά λαβή αφρού
• Άνετο ρυθμιζόμενο λουράκι καρπού
• Σύστημα σύσφιξης Easy Lock
• Σύνθεση 100% Ultra Tech 7075 αλουμίνιο
• Κωνική μύτη με μύτη βολφραμίου για πολύ καλό κράτημα
• Τρυπάνια πεζοπορίας 60 χιλιοστών για καλοκαίρι και 90 χιλιοστών πούδρας για χειμώνα
Ραβδί κατασκευασμένο στη Γαλλία στη Γκρενόμπλ.
2 χρόνια εγγύηση.
Πωλούνται σε ζευγάρια με 2 τύπους ξωτικών (μικρό και μεγάλο) και μια άκρη για κάθε ξυλάκι


1 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας: 2014-06-23
| Υλικό | Ultra Tech 7075 αλουμίνιο |
| Βάρος | 254 g (ανά ραβδί) |
| Τομή | ρυθμιζόμενο 65-135cm (μέγιστο) |
| Αριθμός κλώνων | 3 |
| σύστημα σύσφιξης | Εύκολο κλείδωμα |
| Διάμετρος κλώνου | 16 / 14 / 12 |
| Λαβή | Λαβή EVA με μακριά λαβή αφρού (25 cm) |
| λουρί για το χέρι | ρυθμιζόμενο λουράκι άνεσης |
| Σημείο | κωνικό με μύτη βολφραμίου |
| Φελλός | καουτσούκ |
| Ροδέλα | λεπτό 60 mm και μεγάλο 90 mm |
Οι R3 Light Guidetti είναι ευέλικτοι στύλοι πεζοπορίας που προσαρμόζονται σε όλους τους τύπους εδάφους. Σε χαλαρό ή βραχώδες έδαφος, οι αιχμές βολφραμίου επιτρέπουν τη βέλτιστη πρόσφυση, στην άσφαλτο συνιστώνται οι παρεχόμενες λαστιχένιες μύτες, εφαρμόζουν πολύ εύκολα στις κωνικές ακίδες.
Η σύνθεση του ραβδιού 100% αλουμινίου του προσδίδει υψηλή αντοχή και η μακριά αφρώδες λαβή του είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα σε πλαγιές για χρήση το καλοκαίρι και το χειμώνα.
Η λαβή αφρού EVA απορροφά καλά τον ιδρώτα, είναι άνετη και παρέχει καλή πρόσφυση.
Το σύστημα ρύθμισης/μπλοκαρίσματος ραβδιών Easy Lock (clamshell) είναι αξιόπιστο (δεν χρειάζεται να τα σφίγγετε όταν περπατάτε) και γρήγορο. Μπορείτε να ρυθμίσετε την τάση του συστήματος χωρίς εργαλεία σύμφωνα με τις προτιμήσεις σας (μια μικρή βίδα γυρίζει με το χέρι).
Οι τσάντες αντικαθίστανται εύκολα, παρέχονται λεπτές τσάντες για το καλοκαίρι και φαρδύτεροι 90 mm για συνεχές περπάτημα σε σκόνη χιόνι το χειμώνα.
Το σύστημα ρύθμισης Easy Lock:
Το σύστημα ρύθμισης Easy Lock Guidetti Εγγυάται ένα απλό και αποτελεσματικό μπλοκάρισμα του ύψους του στύλου χάρη στο εξωτερικό του σύστημα σύσφιξης.

Η μακριά λαβή αφρού:
Ο αφρός 25 cm κατά μήκος του σωλήνα σας προσφέρει ασφάλεια και καλό κράτημα όταν διασχίζετε σε πλαγιές σε απότομες πλαγιές. Διαθέτει φαρδύ ρυθμιζόμενο λουράκι από ύφασμα που αναπνέει.
