G010016
Νέο μοντέλο 2017-2018
Τηλεσκοπικοί στύλοι 3 τμημάτων για όλες τις εποχές (καλοκαίρι/χειμώνας), εξοπλισμένοι με το σύστημα Easy Lock από αλουμίνιο (clamshell) και την αντιολισθητική λαβή Guidetti για χρήση του στύλου ανεξάρτητα από το έδαφος ή την πτώση.
Πολωνοί που προορίζονται για πεζοπορία μικρών ή μεγάλων αποστάσεων, χιονοπέδιλα...
• Τηλεσκοπική σκυτάλη 3 τμημάτων
• Λαβή Guidetti για καλύτερη χρήση του ραβδιού σε πλαγιές
• 80% Carbon Ultra Tech (πολύ ελαφρύ)
• Σύστημα ρύθμισης αλουμινίου Easy Lock βαρέως τύπου
• Λαβή R-Go Light για μέγιστη άνεση
• Λεπτά (60 χλστ.) μπουκέτα πεζοπορίας και φαρδιά (90 χλστ.) τσαντάκια για χειμερινή πούδρα
Ραβδί κατασκευασμένο στη Γαλλία στη Γκρενόμπλ.
Εγγύηση εφ 'όρου ζωής.
Πούλησε το ζευγάρι με 2 ζεύγη ροδέλες (ένα καλοκαίρι 60 mm, ένα χειμώνα 90 mm)



6 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας: 2014-06-23
| Υλικό | Carbon Ultra Tech 80% |
| Βάρος | 217 g |
| Τομή | ρυθμιζόμενο 63-135cm (μέγιστο) |
| Αριθμός κλώνων | 3 |
| σύστημα σύσφιξης | Easy Lock από αλουμίνιο |
| Διάμετρος κλώνου | 16 / 14 / 12 |
| Λαβή | R-Go Light |
| λουρί για το χέρι | Ελαφρύ λουράκι καρπού άνεσης |
| Σημείο | κωνικό με μύτη βολφραμίου |
| Φελλός | καουτσούκ |
| Ροδέλα | 60 mm για πεζοπορία και 90 mm για χειμώνα |
| Αναφορά κατασκευαστή | R10766 |

Équipé du nouveau système Easy Lock en aluminium (robuste) et de la poignée R-Go Light, les passionnés de randonnée apprécieront le B-Light Carbon Griper pour son poids ultra léger, sa compacité (63 cm replié) et son grip antidérapant pour faciliter la préhension du bâton dans les devers.
Η λαβή R-Go Light:
Η λαβή R-Go Light Guidetti φέρνει άνεση και ελαφρότητα στο ραβδί. Το εργονομικό μανίκι αφρού του επιτρέπει καλό κράτημα και τοποθέτηση του χεριού κατά τη διάρκεια των στηρίξεων. Το πόμολο του προσφέρει πολλαπλές λαβές ανάλογα με το έδαφος (κατηφόρα, ανηφόρα, κλίση) και η προσθήκη της επίστρωσης «soft touch» μεγιστοποιεί την άνεση χρήσης.
Ο φαρδύς ιμάντας του προσφέρει μέγιστη ευκολία:
- Το σύστημα στερέωσης του εγγυάται καλή στήριξη στο κοντάρι και επιτρέπει στο χέρι να απελευθερώνεται κατά την ώθηση
- Εσωτερικό ύφασμα που αναπνέει, μαλακό και εύκαμπτο λουράκι ρύθμισης και μανίκι στο επάνω μέρος για να μπορείτε να σύρετε το λουράκι μόλις ρυθμιστεί ο ιμάντας καρπού

Το σύστημα ρύθμισης Easy Lock Alu:
Το σύστημα ρύθμισης είναι εξοπλισμένο με Easy Lock με πτερύγιο αλουμινίου και τροχό ρύθμισης εφοδιασμένο με αναστολέα για μεγαλύτερη δύναμη σύσφιξης. Το αλουμίνιο φέρνει στιβαρότητα στο σύστημα, το πώμα με το πόμολο το κρατά πάντα στη θέση του.

Η διπλή αποφοίτηση:
Για να προσαρμόσει όσο το δυνατόν καλύτερα τη ρύθμιση του ύψους των πόλων, η Guidetti εξοπλίζει τους στύλους με διπλή ζυγαριά.
Η ρύθμιση του ύψους των 2 πόλων είναι έτσι ομοιογενής, για καλύτερη ισορροπία και αυξημένη αντίσταση των πόλων.


Bâtons B-Light Carbon griper Guidetti
Bonjour,
Superbe design, solidité, compact.
Petite précision : le SAV est irréprochable chez MG Affaires.
J'ai eu un petit défaut sur mes bâtons mais le SAV a fonctionné super bien.
Merci beaucoup pour votre professionnalisme...