G010016
Nou model 2017-2018
Pals telescòpics de 3 seccions per a totes les estacions (estiu/hivern), equipats amb el sistema Easy Lock d'alumini (clamshell) i l'adherència antilliscant Guidetti per utilitzar el pal sigui quin sigui el terreny o el desnivell.
Bastons destinats a senderisme de curta o llarga distància, raquetes de neu...
• Baston telescòpic de 3 seccions
• Adherència Guidetti per a un millor ús del pal en pendents
• 80% Carbon Ultra Tech (molt lleuger)
• Sistema d'ajust d'alumini Easy Lock resistent
• Mànec R-Go Light per a la màxima comoditat
• Discos de trekking prims (60 mm) i discos amples (90 mm) per a la pols d'hivern
Pal fet a França a Grenoble.
Garantia de per vida.
Es ven el parell amb 2 parells de volanderes (un estiu de 60 mm, un hivern de 90 mm)



6 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | Carbon Ultra Tech 80% |
| Pes | 217 g |
| Tallar | ajustable 63-135 cm (màxim) |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | Easy Lock d'alumini |
| Diàmetre del fil | 16 / 14 / 12 |
| Gestionar | R-Go Light |
| corretja de mà | Corretja de canell lleugera i còmoda |
| Punt | cònic amb punta de tungstè |
| Suro | goma d'esborrar |
| Rentadora | 60 mm per a trekking i 90 mm per a l'hivern |
| Referència del fabricant | R10766 |

Équipé du nouveau système Easy Lock en aluminium (robuste) et de la poignée R-Go Light, les passionnés de randonnée apprécieront le B-Light Carbon Griper pour son poids ultra léger, sa compacité (63 cm replié) et son grip antidérapant pour faciliter la préhension du bâton dans les devers.
L'adherència R-Go Light:
El mànec R-Go Light Guidetti aporta comoditat i lleugeresa al pal. La seva màniga d'escuma ergonòmica permet una bona adherència i posar la mà durant els suports. El seu pom ofereix múltiples agafadors segons el terreny (baixada, pujada, pendent) i l'addició del recobriment de "tacte suau" maximitza la comoditat d'ús.
La seva ampla corretja ofereix la màxima facilitat:
- el seu sistema de subjecció garanteix un bon suport al pal i permet alliberar la mà en empènyer
- un teixit interior transpirable, una corretja d'ajust suau i flexible i una funda a la part superior per poder lliscar la corretja un cop ajustada la corretja del canell

El sistema d'ajust Easy Lock Alu:
El sistema d'ajust està equipat amb un Easy Lock amb una solapa d'alumini i una roda d'ajust amb un tope per proporcionar una major força de subjecció. L'alumini aporta robustesa al sistema, el tap del pom el manté sempre al seu lloc.

La doble graduació:
Per tal d'ajustar el millor possible l'ajust de l'alçada dels pals, Guidetti equipa els pals amb una escala doble.
L'ajust de l'alçada dels 2 pals és així homogeni, per a un millor equilibri i una major resistència dels pals.


Bâtons B-Light Carbon griper Guidetti
Bonjour,
Superbe design, solidité, compact.
Petite précision : le SAV est irréprochable chez MG Affaires.
J'ai eu un petit défaut sur mes bâtons mais le SAV a fonctionné super bien.
Merci beaucoup pour votre professionnalisme...