Στύλοι πεζοπορίας Guidetti Flash Carbon PAM
Πολύ ελαφροί τηλεσκοπικοί στύλοι 4 τμημάτων με κατασκευή 100% άνθρακα.
Προορισμένοι για πεζοπορία σε όλες τις εποχές (καλοκαίρι/χειμώνα), οι στύλοι Flash Carbon είναι εξοπλισμένοι με το νέο σύστημα ταχείας ανάπτυξης πόλου Flash Lock (πατέντα Guidetti).
• Τηλεσκοπικός πόλος 4 τμημάτων πολύ συμπαγής όταν διπλώνεται (38 cm και 42 cm ανάλογα με το μέγεθος)
• Ρυθμιζόμενο έως 125 cm ή 135 cm
• 3Κ κατασκευή 80% άνθρακα
• Σύστημα ανάπτυξης αστραπιαίου Flash Lock
• Σύστημα ρύθμισης Easy Lock από αλουμίνιο (αξιόπιστο και ανθεκτικό)
• Εργονομική λαβή R-Go Light με πολύ καλό κράτημα
• Υβριδικό λουρί καρπού, ρυθμιζόμενο, ελαφρύ και αναπνεύσιμο
• Αποσβεσμένο δάκτυλο βολφραμίου (PAM) για να μειώνεται η πρόσκρουση στην επαφή με το έδαφος
• Λεπτές τσάντες για πεζοπορία και φαρδιές τσάντες για χειμερινή πούδρα (νέες τσάντες Modul H)
Διατίθεται σε 2 μεγέθη: 38-125 cm / 42-135 cm
Μπαστούνια κατασκευασμένα στη Γαλλία στη Γκρενόμπλ.
Εγγύηση εφ 'όρου ζωής.
Πούλησε το ζευγάρι με 2 ζεύγη ροδέλες (ένα καλοκαίρι, ένα χειμώνα των 90 mm)
Πολωνοί που προορίζονται για πεζοπορία μικρών ή μεγάλων αποστάσεων, χιονοπέδιλα...


386 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας: 2014-06-23
| Υλικό | άνθρακα 3Κ 80% |
| Βάρος | 229 g [έκδοση 125 cm] / 238 g [έκδοση 135 cm]: για ένα ραβδί |
| Τομή | ρυθμιζόμενο έως 125 cm ή 135 cm |
| Διπλωμένο μήκος | 38 cm [έκδοση 125 cm] / 42 cm [έκδοση 135 cm] |
| Αριθμός κλώνων | 4 |
| σύστημα σύσφιξης | Easy Lock από αλουμίνιο |
| Διάμετρος κλώνου | 16 / 14 / 14 / 14 |
| Λαβή | R-Go Light |
| λουρί για το χέρι | Ελαφρύ υβριδικό λουράκι καρπού |
| Σημείο | Παντός εδάφους απόσβεση δακτύλων (PAM) |
| Φελλός | καουτσούκ |
| Ροδέλα | Modul H 50 mm για πεζοπορία και Modul H 90 mm για χειμώνα |
| Αναφορά κατασκευαστή | R11250 / R11290 |

Εξοπλισμένοι με το νέο σύστημα Flash Lock που κατοχυρώθηκε από την Guidetti, οι πόλοι Flash Carbon διπλώνουν και ξεδιπλώνονται πολύ γρήγορα.
Ένα απλό πάτημα στο έδαφος και τα νήματα του ραβδιού κουμπώνονται μεταξύ τους. Για να διπλώσετε τους πόλους, απλώς πιέστε το σύστημα σύσφιξης.
Αυτό το σύστημα έχει το πλεονέκτημα ότι αποκτά πολύ συμπαγή μπαστούνια για μεταφορά. Διπλωμένα, έχουν μέγεθος μόνο 38 cm (42 cm για την έκδοση 135 cm).
Διαθέτοντας το σύστημα ρύθμισης ύψους πόλου Easy Lock και τη λαβή R-Go Light Hybrid, οι λάτρεις της πεζοπορίας θα εκτιμήσουν το Flash Carbon για το εξαιρετικά ελαφρύ του βάρος.
Οι ροδέλες πεζοπορίας μπορούν εύκολα να αντικατασταθούν από μεγαλύτερες ροδέλες 90 mm (παρέχονται) για περιηγήσεις με χιονοπέδιλα.
Οι πόλοι Flash Carbon είναι ρυθμιζόμενοι και διατίθενται σε δύο μεγέθη για να ταιριάζουν στις ανάγκες του καθενός.
Το σύστημα ανάπτυξης στικ Flash Lock (Δίπλωμα ευρεσιτεχνίας Guidetti):
Το σύστημα ρύθμισης Flash Lock είναι πολύ εύκολο στη χρήση. Έχει αρκετά πλεονεκτήματα. Το άνοιγμα και το κλείσιμο του στύλου γίνεται σε ένα δευτερόλεπτο και χωρίς προσπάθεια. Μόλις διπλωθεί το ραβδί δεν πιάνει χώρο για μεταφορά.
Le déploiement du bâton est rapide grâce à un ressort de rappel. Lors du premier contact au sol les brins viennent se verrouiller entre les manchons aluminium par un clip plastique. Pour la fermeture du bâton, il suffit de pincer les deux clips entre le pouce et l’index pour libérer le blocage et replier les brins.



Το σύστημα ρύθμισης Easy Lock Alu:
Το σύστημα ρύθμισης είναι εξοπλισμένο με Easy Lock με πτερύγιο αλουμινίου και τροχό ρύθμισης εφοδιασμένο με αναστολέα για μεγαλύτερη δύναμη σύσφιξης. Το αλουμίνιο φέρνει στιβαρότητα στο σύστημα, το πώμα με το πόμολο το κρατά πάντα στη θέση του.

Η αποσβεσμένη συμβουλή PAM:
Το νέο μαξιλαράκι του ποδιού PAM έχει αναπτυχθεί για να παρέχει άνεση στην πεζοπορία. Μειώνει τους κραδασμούς και μειώνει τους κραδασμούς κατά την επαφή με το έδαφος. Περιορίζει τον θόρυβο και μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε όλους τους τύπους εδάφους. Είναι εξοπλισμένο με 2 κουκκίδες Modul H, ένα για το καλοκαίρι σε ημίμαλακο υλικό με μικρή απόσταση κάτω από το σφουγγάρι για λιγότερο μπλοκάρισμα ανάμεσα στις πέτρες και ένα για το χειμώνα σε πιο εύκαμπτο υλικό με μεγάλη απόσταση κάτω από το σφουγγάρι για καλύτερο κράτημα στο χιόνι.

Η λαβή R-Go Light:
Η λαβή R-Go Light Guidetti φέρνει άνεση και ελαφρότητα στο ραβδί. Το εργονομικό μανίκι αφρού του επιτρέπει καλό κράτημα και τοποθέτηση του χεριού κατά τη διάρκεια των στηρίξεων. Το πόμολο του προσφέρει πολλαπλές λαβές ανάλογα με το έδαφος (κατηφόρα, ανηφόρα, κλίση) και η προσθήκη της επίστρωσης «soft touch» μεγιστοποιεί την άνεση χρήσης.

Ο υβριδικός ιμάντας:
Tip Top !
Livraison parfaite en temps et en heure, bâtons de rando pour le moment utilisés qu'une seule fois mais super légers, très faciles à régler, ne tiennent pas de place du tout dans le sac, costauds pour le moment...