B010049
TRAILSERIE 2018-2019
Women's Trail Pro Trekking Poles Black Diamond
Trekkingstænger specielt designet til kvinder (højde 59-125 cm).
Al-vejr stænger med et enkelt, hurtigt og sikkert justeringssystem, FlickLock Pro dobbelt.
Women's Trail Pro Trekking Pole er en alsidig præstationsstang til dagsvandring eller flerdages vandreture.
• Letvægts 3-sektions teleskopstav
• Dual-density greb knop og polstret 360-graders webbing håndledsrem
• Skumforlængelse under håndtaget, der forhindrer glidning
• Hurtigt og sikkert dobbelt FlickLock Pro-justeringssystem
• Udskiftelige Tech-karbidspidser
• Tynde trekkingpucke
Justerbar højde: 59-125cm
Har solgt parret

97 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen: 2014-06-23
| Materiale | aluminium |
| Vægt | 490g (par) |
| Skære | justerbar: 59-125cm |
| Foldet længde | 59 cm |
| Antal tråde | 3 |
| spændesystem | FlickLock Pro |
| Håndtere | bi-density greb knap |
| håndrem | 360 graders polstret rem |
| Punkt | Tekniske udskiftelige hårdmetalspidser |
| Vaskemaskine | Tynde Trekking skiver |
| Fabrikantens reference | BD112152 |
Women's Trail Pro Trekking Poles Black Diamond-stængerne er meget alsidige og fungerer godt på alle måder.
Det dobbelte FlickLock Pro-system giver hurtig og sikker justering. Alt efter terræn kan du ændre stokkens højde meget enkelt.
Denne er justerbar fra 59 til 125 cm.
Skumforlængeren er meget flot og forhindrer udskridning på stejle stier.
Women's Trail Pro-stængerne har et behageligt greb med dobbelt densitet, en justerbar polstret rem og udskiftelige Tech-karbidspidser for fremragende greb på glatte eller stenede stier.
Justeringssystemet "FlickLock® Pro":
FlickLock-størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed og brugervenlighed i tankerne.
FlickLock-justeringen er i top, når det kommer til hurtig styling og lethed.
Fordi bjerget kræver pålideligt og modstandsdygtigt udstyr, tilbyder FlickLock-teknologien sikre, hurtige, enkle justeringer og letter de timer, der bruges på stien.
Baseret på FlickLock® revolutionerer FlickLock® Pro designet af justeringssystemet.
Samtidig med at FlickLock'ens fordele bevares, tilbyder FlickLock Pro et pladsbesparende design i rustfrit stål, der dramatisk forbedrer niveauet af låsekvalitet, følelse og styrke.
Højdepunkterne ved FlickLock® Pro-justeringssystemet er:
• Et pladsbesparende design
• Et dobbeltakslet design for øget gearing og låsning
• En højkvalitets rustfri stålkonstruktion designet til at holde
