B011388
Ski Sticks Expedition Pro Whippet Black Diamond
TOURSERIE - SKISTAVER - NY MODEL
Pro Whippet Black Diamond Expeditions er vores premium -pinde til stejle hældningsski og store racer engageret.
Denne specifikke håndtagsversion giver dig mulighed for at fikse et whippet -tilbehør: Whippet Peak, kameraadapter ...
Pindene består af et overlegent kulstof for at reducere vægten og en lavere bit af resistent aluminium.
FLAP Flicklock Justeringssystem giver dig mulighed for at justere højden på pinden med pålidelig stramning.
Du vil sætte pris på PH3- og hexagonal 1,5 mm tiptips integreret i strenge til reparationer i marken om nødvendigt.
Brug pommel med lige kanter til at skrabe isen og sne akkumuleret på ski.
De stropper, der er fastgjort af en Larks hovedknude, er lette at fjerne.
• 2 -straffeteleskopisk stick (Ø 18 | 16 mm)
• Carbon/aluminiumshybridkonstruktion
• Whippet Ready Handle, der tillader at indstille et whippet -tilbehør
• Håndter med en EVA -skumudvidelse
• Pommel med lige kanter for at skrabe sneen akkumuleret på ski
• Tekstureret gummi -hængslet tip på håndtaget for let at justere fastgørelserne
• Pålideligt og hurtigt flicklock -justeringssystem (PH3 og hexagonal 1,5 mm integreret.
• Crottal tip til at håndtere sko og klimakssko
• Dragonnered fastgjort af en larkknot, let at løsne
• Brede 100 mm Powder Baskets skiver for meget godt greb
Longueur réglable: 105-155 cm
Couleur: Khaki
Har solgt parret

500 Enhed Enheder
På lager
Advarsel: Sidste varer på lager!
Tilgængelig igen:
| Materiale | Carbon og aluminium |
| Vægt | 400 g |
| Skære | 105-155 cm |
| Foldet længde | 105 cm |
| Antal tråde | 2 |
| spændesystem | FlickLock Pro |
| Håndtere | Komfortabelt skumhåndtag med en EVA Foam Grip Extension |
| Vaskemaskine | Pulverkurve pucke 100 mm |
| Fabrikantens reference | BD111619 |
Justeringssystemet "FlickLock® Pro":
FlickLock Pro størrelsesjusteringssystemet er designet med effektivitet, kompakthed, lethed og brugervenlighed i tankerne.
Den nye FlickLock Pro har nu en lettere og lettere at bruge aluminiumskonstruktion.
Baseret på FlickLock® revolutionerer FlickLock® Pro designet af justeringssystemet.
Samtidig med at FlickLock's fordele bevares, tilbyder FlickLock Pro et pladsbesparende aluminiumsdesign, der dramatisk forbedrer niveauet af låsekvalitet, følelse og styrke.
Højdepunkterne ved FlickLock® Pro-justeringssystemet er:
• Et pladsbesparende design
• Et dobbeltakslet design for øget gearing og låsning
• En højkvalitets aluminiumssammensætning designet til at holde og meget let

Powder Basket pucke: