L020001
Far Led Lenser H7.2
Far d'alt rendiment: ergonomia, potència, autonomia, qualitat de la il·luminació!
• Il·luminació apta per a totes les situacions
• Tipus de led: LED de potència de gamma alta
• Làmpada frontal que funciona amb piles (4 × AAA)
• Pes: 165 g
• Potència de 20 a 250 lúmens i il·luminació de 50 a 160 m
• Autonomia de 7 a 60 hores
• Front Ideal per a trail running i expedicions a l'aire lliure

1 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat:
| Pes | 165 g |
| Quantitat màxima de llum | 250 lúmens |
| distància màxima | 160 m |
| Impermeabilització | IP X4 (resistent a la intempèrie) |
| Menjar | 1 joc de piles (4 x AAA) |
| Diàmetre del cap del llum | 35 mm |
| Energia | 7,2 Wh |
| tipus LED | LED de potència de gamma alta |
| Usos | activitats a l'aire lliure, professionals, d'emergència i salvament |
El far Led Lenser H7.2 és un dels fars més venuts del món.
És eficient des de tots els punts de vista: potència, distància d'il·luminació i autonomia!
El flux lluminós pot arribar als 250 lúmens a plena potència. L'autonomia en mode normal és de 12 hores i pot arribar a les 60 hores.
La distància d'il·luminació ampliada arriba als 160 metres.
S'ha treballat l'ergonomia amb funcions lleugeres més fàcils d'utilitzar.
La caixa d'alimentació, que es troba a la part posterior del cap, pot contenir piles estàndard AAA (subministrades amb el far) o piles recarregables. La seva forma corbada s'adapta a la forma del teu crani i garanteix un ajust més còmode.
La roda dentada que envolta el capçal del far H7.2 permet la manipulació amb guants.
La zona d'il·luminació del far es pot inclinar fàcilment.
La configuració de les funcions i els programes d'il·luminació (modes boost, normal o eco, il·luminació constant o intermitent fins a estroboscòpia) es gestionen mitjançant l'interruptor circular situat a la caixa posterior. Aquest interruptor és molt fàcil d'utilitzar.
• Tecnologia Led Lenser:
Molt sovint, els sistemes d'enfocament d'il·luminació es basen en una lent o un reflector. El sistema d'enfocament avançat (AFS) patentat combina els 2 per crear un sistema d'il·luminació que proporciona tant un feix enfocat de llarg abast com un feix uniforme per a l'observació a prop. Amb AFS, podeu canviar de la lectura de mapes a la il·luminació de llarga distància (llum brillant, clara, sense enlluernament).
• Rendiment de la il·luminació:
randonneur nocturne et trailer
frontale très efficace même sur plusieurs heures. A recommander