Bastons d'esquí Compactor Black Diamond Bastons d'esquí de muntanya
Un pal d'alumini de 3 seccions amb la compacitat de la tecnologia Z-Pole, està dissenyat per al seu ús per esquiadors i caminants en neu pols.
Equipat amb el sistema d'ajust FlickLock Pro, molt pràctic i eficient per a un desplegament ràpid.
• Baston d'alumini robust de 3 capes de 18 mm amb con de desplegament ràpid
• Empunyadura Touring lleugera amb extensió integrada i interior acanalat
• Corretja de canell de turisme amb corretges lleugeres i sivella de plàstic amb bloqueig d'escala
• Extensió d'empunyadura de goma
• Sistema FlickLock® Pro que ofereix fins a 20 cm d'ajust
• Amples rentadores de cistelles compactes de pols de 100 mm per a una molt bona adherència
Disponible en 2 mides: 105-125 cm / 115-135 cm
Vengut el parell
La referència ja no està disponible, opteu per la nova versió del Compactor fent clic aquí

0 Article Elements
Aquest producte ja no està en estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini |
| Pes | parell: [105-125 cm] 625 g / [115-135 cm] 640 g |
| Tallar | ajustable: 105-125cm / 115-135cm |
| Longitud plegada | [105-125] 38 cm / [115-135] 40 cm |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | FlickLock® Pro |
| Gestionar | Mànec Touring Series amb interior acanalat per a més lleugeresa + extensió de goma |
| Rentadora | Cistelles de pols compactes amb agafador de dues seccions |
El Compactor Black Diamond és un pal d'alumini molt versàtil que es pot utilitzar en totes les estacions.
Equipat amb la tecnologia Z-Pole, aquest pal ofereix un desplegament ràpid i un emmagatzematge molt compacte un cop plegat (fàcil emmagatzematge en una bossa per exemple).
Compta amb el sistema d'ajust FlickLock Pro, bloquejar el pal és ràpid, senzill i fiable. El FlickLock Pro ofereix fins a 20 cm d'ajust addicional, que pot ser interessant per modificar l'alçada del pal entre l'ascens i el descens.
La seva compacitat i les seves característiques hivernals ( nansa i corretja Touring, volanderes de 100 mm) el converteixen en un pal ideal per a esquí de muntanya, splitboard, raquetes de neu...
El sistema de desplegament ràpid Z-Pole:
La tecnologia de desplegament de cons està inspirada en el coneixement de Black Diamond en sondes d'allaus, és un component essencial de la robustesa, l'estabilitat i la velocitat de desplegament dels pals Z-Pole.
Només cal agafar el mànec i l'extrem superior del pal i, a continuació, estireu-los cadascun en direcció oposada. El pal encaixa al seu lloc i es bloqueja.
Cada con de desplegament ràpid s'utilitza per guiar i posicionar un fil del pal i després per assegurar la unió quan el pal està bloquejat.
Les tapes protectores suaus cobreixen el cable central de Kevlar del pal quan es pleguen.
El sistema de desplegament ràpid Z-Pole té tres elements únics:
• Un cable/cable intern invisible
• Un simple polsador per plegar el fil
• Desplegament ràpid del con en un sol pas

El sistema d'ajust "FlickLock® Pro":
El sistema d'ajust de mida FlickLock es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat i la facilitat d'ús.
L'ajust de FlickLock és de primer nivell quan es tracta d'un estil ràpid i lleuger.
Com que la muntanya requereix un equipament fiable i resistent, la tecnologia FlickLock ofereix ajustos segurs, ràpids i senzills i facilita les hores dedicades a la ruta.
Basat en el FlickLock®, el FlickLock® Pro revoluciona el disseny del sistema d'ajust.
Tot i que conserva els avantatges de FlickLock, el FlickLock Pro ofereix un disseny d'acer inoxidable que estalvia espai que millora dràsticament el nivell de qualitat, sensació i resistència del bloqueig.
Els aspectes més destacats del sistema d'ajust FlickLock® Pro són:
• Un disseny que estalvia espai
• Un disseny de doble eix per augmentar la palanca i el bloqueig
• Una construcció d'acer inoxidable d'alta qualitat dissenyada per durar

Du solide bien pratique.
bien pratiques car se rangent entièrement dans le sac, idéal pour la pratique du splitboard, pratiques à replier. Ces batons correspondent vraiment à mes loisirs: splitboard, ski de randonnée