Щеки за ски туринг Traverse Compactor Ски щеки Black Diamond
СЕРИЯ TOURING - НОВ МОДЕЛ
Ски щеките Black Diamond Traverse Compactor са изцяло алуминиеви, сгъваеми и регулируеми щеки.
Щеки за четири сезона, те са особено подходящи за ски туринг, сплитборд и снегоходки.
Признат от практикуващите в продължение на много години за тяхната техничност и здравина, Black Diamond отново прави иновации с тази нова версия!
Ергономичната дръжка е преработена. Има плосък ръб, който може да се използва за изплъзване на ските и мека на допир кука, която позволява регулиране на зацепките по време на катерене по кожата.
• Ултракомпактен дизайн (само 41 см сгънат)
• Пръчка, изработена от 4 здрави 18 mm алуминиеви нишки
• Z-Pole технология за бързо разгръщане на конуси
• Подсилени връзки от кевлар
• Ергономична Touring дръжка с удължител, изработена от двойно инжектирана гума против приплъзване за по-добър захват
• Туристична каишка за китката с лека лента и пластмасова катарама със заключване на стълба
• Система за регулиране FlickLock Pro от последно поколение от кован алуминий: лека, здрава и лесна за използване
• FlickLock® Pro предлага до 20 см допълнителна настройка
• Вградено гумено удължение на дръжката
• Широки 100 мм компактни кошници за прах за много добър захват
• Интегриране в острието на кръстата отвертка за регулиране на напрежението на FlickLock клапана и регулиране на ски връзките
Продадох двойката
Идеални за ски туризъм, сплитборд и пътуване (много компактни, побират се в ръчния багаж за самолета)
![]()

998 Артикул Продукти
В наличност
Внимание: Последни налични продукти
Дата на доставка в магазина: 2014-06-23
| Материал | алуминий |
| Тегло | 294 g x 2 [105-125 cm] / 305 g x 2 [115-135 cm] |
| Разрез | регулируема: 105-125см / 115-135см |
| Сгъната дължина | 40 cm [105-125 cm] / 41 cm [115-135] |
| Брой нишки | 4 |
| система за затягане | Система за бързо разгръщане на Z-Pole + FlickLock® Pro |
| Дръжка | Ръкохватка Touring Series с плосък ръб + гумен удължител |
| шайба | Компактни кошнички за прах за пране с двусекционна кука и щипка |
| Референция на производителя | BD111613 |
Traverse Compactor Black Diamond е много гъвкав алуминиев стълб, който може да се използва през всички сезони.
Оборудван с технологията Z-Pole, този прът предлага бързо разгръщане и много компактно съхранение след сгъване (лесно съхранение в чанта например).
Той разполага със системата за регулиране FlickLock Pro, заключването на пръчката е бързо, просто и надеждно. FlickLock Pro предлага до 20 см допълнително регулиране, което може да бъде полезно за промяна на височината на щеката между катерене и спускане.
Неговата компактност и зимни характеристики (Touring дръжка и каишка, 100 mm шайби) го правят идеален щека за ски туринг, сплитборд, снегоходки и др.
Оценяваме в тази нова версия отвертката, интегрирана в нишката, за извършване на операции по поддръжка на полето: затягане на вентилите FlickLock Pro, регулиране на ски връзките и т.н.
Системата за бързо разгръщане Z-Pole:
Технологията за разгръщане на конуса е вдъхновена от ноу-хауто на Black Diamond в лавинните сонди, тя е основен компонент от здравината, стабилността и скоростта на разгръщане на стълбовете Z-Pole.
Просто хванете дръжката и горния край на щеката и след това ги издърпайте в противоположна посока. Пръчката щраква на място и се заключва.
Всеки конус за бързо разгръщане се използва за насочване и позициониране на една нишка на пръчката и след това за закрепване на кръстовището, когато пръчката е заключена.
Меките защитни крайни капачки покриват централния кевларов кабел на стълба, когато са сгънати.
Системата за бързо разгръщане Z-Pole има три уникални елемента:
• Невидим вътрешен кабел/кабел
• Лесен бутон за сгъване на нишката
• Едноетапно бързо разгръщане на конуса

Системата за регулиране "FlickLock® Pro" (нов дизайн):
Системата за регулиране на височината на пръта FlickLock Pro е проектирана с мисъл за ефективност, компактност, лекота и лекота на използване.
Новият FlickLock Pro вече разполага с по-лека и лесна за използване алуминиева конструкция.
Базиран на FlickLock®, FlickLock® Pro революционизира дизайна на системата за регулиране.
Докато запазва предимствата на FlickLock, FlickLock Pro предлага алуминиев дизайн, спестяващ място, който драстично подобрява нивото на качество на заключване, усещане и здравина.
Акцентите на системата за регулиране FlickLock® Pro са:
• Спестяващ пространство дизайн
• Двуосен дизайн за увеличен лост и заключване
• Висококачествен алуминиев състав, предназначен да издържи и много лек

Паковете за ски коша Compactor: