Làmpada frontal Petzl Actik Core 3 - Sèrie de fars avançats
El Petzl Actik Core 3 és un far híbrid (bateries o bateria), versàtil, potent i fàcil d'utilitzar.
Té una bateria Core compacta de 1250 mAh.
Proporciona il·luminació de llum blanca amb tres nivells de potència adequats per a activitats a l'aire lliure i dinàmiques com ara el trekking, el running o l'alpinisme.
Utilitzeu una il·luminació vermella constant per preservar la visió nocturna i el parpelleig en cas d'emergència per alertar l'ajuda.
• Pes lleuger: només 88 g
• Sortida de llum màxima de 600 lúmens (ANSI/PLATO FL 1)
• Tres potències d'il·luminació (temps de combustió màxim, potència estàndard i màxima)
• Feixos amples i mixtes per a visió de prop o llunyana
• Mode continu (discret per a activitats de grup) o llum vermella intermitent
• Bateria d'ió de liti de 1250 mAh d'alt rendiment
• Tecnologia HYBRID: alimentada per 3 piles AAA (LR03) o per bateria recarregable Core
• Placa per orientar el cap del llum
• Llum indicador d'encesa i apagat per conèixer l'estat de càrrega de la bateria
• Botó amb funció de bloqueig per evitar l'encesa accidental
• Autonomia: fins a 100h
• Potència de 7 a 600 lúmens i il·luminació de 10 a 115 metres
• Impermeabilització IPX4
• Accessoris opcionals de muntatge de casc i bicicleta disponibles: Helmet Adapt i Bike Adapt 2
Bateries addicionals opcionals per a activitats de llarga durada o intensives

9992 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat:
| Pes | 88 g |
| Garantia | llum: 5 anys / bateria: 2 anys o 300 cicles de càrrega |
| Certificats | CE |
| tipus de feix | ampla o mixta |
| Quantitat màxima de llum | 600 lúmens |
| distància màxima | 115 m |
| Impermeabilització | IPX4 (resistent a la intempèrie) |
| Menjar | Bateria recarregable d'ions de liti de 1250 mAh (inclosa) o 3 piles AAA (LR03) |
| Compatibilitat de bateria | Ni-MH o liti |
| Referència del fabricant | E065AA00 (gris) / E065AA01 (blau) / E065AA02 (verd) / E065AA03 (vermell) |
• Especificacions del llum Actik Core 3:
- Fàcil d'utilitzar amb només un botó
- dos feixos, amples o mixtes i diversos modes d'il·luminació per satisfer les necessitats de cadascú segons l'activitat: visió de prop, visió llunyana i moviment ràpid
- Làmpada frontal versàtil i potent (600 lúmens)
- Mode "Burn Time" durant un llarg període d'ús
- il·luminació vermella per preservar la visió nocturna i no quedar enlluernat durant les evolucions del grup
- pràctic reflector fosforescent per trobar el llum apagat
• Seguretat i accessoris:
- Diadema reflectant (rentable) per veure's des de lluny
- versatilitat en l'elecció de font d'alimentació, bateria o bateries
- bateria Core addicional disponible com a opció per augmentar l'autonomia: feu clic aquí
- estoig Noctilight opcional per convertir el far en una llanterna i difondre la llum
• Il·luminació:
- per a una activitat curta, afavoreix el nivell de potència màxima per maximitzar la potència d'il·luminació
- per a una activitat duradora o llarga, que requereix una bona gestió de la bateria, trieu el nivell estàndard que ofereix el millor compromís entre la potència de la il·luminació i la durada de la bateria
- per a una activitat que requereix poc moviment (vivac, càmping, lectura), el nivell Max Burn Time amb il·luminació moderada conserva les piles o la bateria
Feix mixt (ample i enfocat) per al moviment i la visió llunyana
El feix mixt permet veure de prop i de lluny per poder moure's (ample per veure als teus peus i enfocat per veure a pocs metres i anticipar el relleu).
• Rendiment de la il·luminació segons el protocol ANSI (American National Standard Institute):
Petzl segueix el protocol ANSI/PLATO FL 1 per mesurar i comunicar la potència d'il·luminació i l'autonomia dels seus fars. Aquest enfocament permet comparar fàcilment el rendiment de diferents models de fars de Petzl i d'altres fabricants que adopten aquest protocol, utilitzant el mateix punt de referència.
• Potència d'il·luminació (en lúmens)
Aquesta mesura es realitza entre 30 segons i 2 minuts després d'encendre el llum. Indica la potència màxima emesa, amb piles o piles noves, quan s'engega el llum.
• Distància d'il·luminació (en metres)
Aquesta és la distància màxima entre el llum i el lloc on només queden 0,25 lux d'il·luminació. El mesurament es realitza a l'encesa amb piles o bateries noves. La distància d'il·luminació depèn directament de la potència d'il·luminació, però sobretot de la forma del feix.
• Autonomia (en hores)
Correspon a la durada durant la qual la il·luminació és òptima, des de l'encesa del llum fins a assolir el 10% de la potència màxima. Per sota d'aquesta potència, passem a la fase de "reserva d'il·luminació".
• La reserva d'il·luminació (en hores)
La reserva d'il·luminació garanteix una il·luminació mínima de funcionament o de seguretat.