B010083
SÈRIE ALPINA 2018-2019
Bastons de trekking Alpine Carbon Cork per a dona Black Diamond
Bastons 100% fibra de carboni per a tota la temporada (estiu/hivern) per a excursionistes que busquen bastons de gamma alta molt lleugers.
Dissenyat específicament per a dones, el suro de carboni alpin de les dones és un pal lleuger i maniobrable que inclou un adherència de suro natural i el sistema d'ajust de mida FlickLock® Pro.
• Baston telescòpic de 3 seccions
• Composició en 100% fibra de carboni
• Sistema d'ajust FlickLock Pro doble d'alta resistència
• Mànec de suro natural amb pom bi-densitat
• Corretja de canell de nubuck de 360 u200bu200bgraus (absorbeix la humitat i transpirable)
• Extensió d'escuma EVA antilliscant sota el mànec
• Consells Flex Tech per utilitzar puntes de carbur o de goma
• Discos de trekking prims i discos per a pols d'hivern
Altura regulable: 63-130cm
Vengut el parell.

196 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | 100% carboni |
| Pes | 475 g (par) |
| Tallar | ajustable: 63-130cm |
| Longitud plegada | 63 cm |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | FlickLock® Pro |
| Gestionar | suro amb extensió d'escuma EVA lleugera i adherent |
| corretja de mà | Nubuck de 360 u200bu200bgraus, que absorbeix la humitat i transpirable |
| Punt | Punta de tecnologia de carbur intercanviable i punta de tecnologia de goma |
| Rentadora | Trekking prim (per a l'estiu) i en pols (ample per a elevació a la neu) |
| Referència del fabricant | BD112198 |
Els pals Alpine Carbon Cork Black Diamond són pals telescòpics de 3 seccions de gamma alta.
Amb una composició 100% de carboni, són lleugers i absorbeixen les vibracions.
El doble sistema FlickLock Pro (clamshell) ofereix una gran latitud per ajustar la mida del pal segons el perfil del terreny. El FlickLock Pro d'acer inoxidable és molt robust i segur, és un dels sistemes d'ajust més potents amb una força de bloqueig òptima.
Aquests pals tenen dos tipus de puntes, de carbur i de goma, per adaptar-se segons la naturalesa dels senders.
Equipat amb còmodes nanses de suro, corretges encoixinades i ajustables i extensions d'escuma EVA antilliscant per evitar relliscades a les pistes, l'Alpine Carbon Cork agradarà als excursionistes per a llargues caminades de diversos dies!
El sistema d'ajust "FlickLock® Pro":
El sistema d'ajust de mida FlickLock es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat i la facilitat d'ús.
L'ajust de FlickLock és de primer nivell quan es tracta d'un estil ràpid i lleuger.
Com que la muntanya requereix un equipament fiable i resistent, la tecnologia FlickLock ofereix ajustos segurs, ràpids i senzills i facilita les hores dedicades a la ruta.
Basat en el FlickLock®, el FlickLock® Pro revoluciona el disseny del sistema d'ajust.
Tot i que conserva els avantatges de FlickLock, el FlickLock Pro ofereix un disseny d'acer inoxidable que estalvia espai que millora dràsticament el nivell de qualitat, sensació i resistència del bloqueig.
Els aspectes més destacats del sistema d'ajust FlickLock® Pro són:
• Un disseny que estalvia espai
• Un disseny de doble eix per augmentar la palanca i el bloqueig
• Una construcció d'acer inoxidable d'alta qualitat dissenyada per durar
