Bastons de trekking Alpine Carbon Z 2017 Black Diamond
Bastons per a totes les estacions (estiu/hivern) destinats a excursions de curta o llarga distància amb les bosses carregades.
100% carboni, equipat amb la tecnologia de desplegament ràpid Z-Pole, l'Alpine Carbon Z és ideal per als caminants que busquen un pal lleuger, robust i compacte.
• Mànec de suro natural amb pom bi-densitat
• Corretja de canell que absorbeix la humitat i transpirable
• Extensió d'escuma EVA antilliscant sota el mànec
• Pal plegable de 3 seccions que ofereix un desplegament ràpid mitjançant cons
• Composició en 100% fibra de carboni
• Consells Flex Tech per utilitzar puntes de carbur o de goma
• Discos de trekking de 60 mm i discos compactadors de pols per a pols d'hivern
Disponible en 4 mides: 100cm / 110cm / 120cm / 130cm
Vengut el parell.

0 Article Elements
Aquest producte ja no està en estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | 100% carboni |
| Pes | parell: [100 cm] 485 g / [110 cm] 495 g / [120 cm] 505 g / [130 cm] 515 g |
| Tallar | 100 cm / 110 cm / 120 cm / 130 cm |
| Longitud plegada | [100 cm] 35 cm / [110 cm] 38 cm g / [120 cm] 42 cm / [130 cm] 45 cm |
| Nombre de fils | 3 |
| Gestionar | suro amb extensió d'escuma EVA lleugera i adherent |
| corretja de mà | que absorbeix la humitat i transpirable |
| Punt | Punta de tecnologia de carbur intercanviable i punta de tecnologia de goma |
| Rentadora | Trekking 60 mm (per a l'estiu) i Powder Compactor (ample per a la flotació a la neu) |
Els pals Alpine Carbon Z Black Diamond fets de carboni 100% són pals extremadament lleugers i robusts.
S'han dissenyat per a caminants experimentats amb motxilles amb molta càrrega, que requereixen un suport sòlid i d'alt rendiment als senders.
Amb la tecnologia Z-Pole, el pal compta amb un desplegament ràpid per a un ús encara més eficient. Aquest sistema garanteix un emmagatzematge extremadament compacte dins de la bossa.
Ofereixen una comoditat òptima gràcies al mànec de suro, un major nivell de resistència, aquests pals estan pensats per a aproximacions llargues i dies prolongats a l'alta muntanya.
El sistema de desplegament ràpid Z-Pole:
La tecnologia de desplegament de cons està inspirada en el coneixement de Black Diamond en sondes d'allaus, és un component essencial de la robustesa, l'estabilitat i la velocitat de desplegament dels pals Z-Pole.
Només cal agafar el mànec i l'extrem superior del pal i, a continuació, estireu-los cadascun en direcció oposada. El pal encaixa al seu lloc i es bloqueja.
Cada con de desplegament ràpid s'utilitza per guiar i posicionar un fil del pal i després per assegurar la unió quan el pal està bloquejat.
Les tapes protectores suaus cobreixen el cable central de Kevlar del pal quan es pleguen.
El sistema de desplegament ràpid Z-Pole té tres elements únics:
• Un cable/cable intern invisible
• Un simple polsador per plegar el fil
• Desplegament ràpid del con en un sol pas

Ajuda a triar la mida dels pals Z-Pole:
Per caminar, caminar i portar, on els criteris d'estabilitat i suport són prioritaris: tria una mida de pal una mica més gran que la que més et convingui.

