B010046
SÈRIE TRAIL 2018-2019
Bastons de trekking Trail Pro Shock Black Diamond
Pals per a tot el temps amb tecnologia d'absorció de cops Black Diamond i sistema d'ajust FlickLock Pro.
El pal de trekking Trail Pro Shock és un pal de primera qualitat.
• Baston telescòpic lleuger de 3 seccions
• Incorpora tecnologia amortidor al mànec
• Pom d'adherència de doble densitat i corretja de canell encoixinada de 360 u200bu200bgraus
• Extensió d'escuma sota el mànec que evita lliscaments
• Sistema d'ajust doble FlickLock Pro ràpid i segur
• Puntes de carbur Tech intercanviables
• Discos de trekking prims
Altura regulable: 67-140cm
Vengut el parell

96 Article Elements
En estoc
Atenció: Són els darrers en estoc!
Data de disponibilitat: 23/06/2014
| Material | alumini |
| Pes | 590 g (par) |
| Tallar | ajustable: 67-140cm |
| Longitud plegada | 67 cm |
| Nombre de fils | 3 |
| sistema de subjecció | FlickLock Pro |
| Gestionar | perilla de presa de doble densitat |
| corretja de mà | Corretja encoixinada de 360 graus |
| Punt | Puntes de carbur de tecnologia intercanviables |
| Rentadora | Rentadores de trekking fines |
| Referència del fabricant | BD112148 |
Els bastons de trekking Trail Pro Shock Black Diamond són bastons molt versàtils i de rendiment des de tots els punts de vista.
La característica principal és el mànec, que incorpora la tecnologia d'amortidor Control Shock Black Diamond. Col·locat dins del mànec, els cops s'atenuen segons quatre nivells i s'amortitzen les vibracions a les extremitats superiors.
L'extensió d'escuma és molt agradable i evita relliscar en senders costeruts.
El doble sistema FlickLock Pro ofereix un ajust ràpid i segur segons el terreny.
Els pals Trail Pro Shock presenten puntes Tech de carbur intercanviables per a una excel·lent adherència al camí.
El sistema d'amortidor "Control Shock Technology":
La tecnologia Control Shock proporciona una absorció de xoc suau i progressiva de quatre etapes per manejar una compressió forta sense sacsejades alhora que controla el rebot per a una sensació suau i flexible al camí.
Els punts forts del sistema Control Shock són:
• Amortidors sota l'empunyadura
Nivells progressius d'absorció de cops per a la comoditat i el control, des de cops petits fins a cops més grans que es troben en baixades
•Control de rebot
Està situat al mànec i evita sacsejades molestes i ineficaços
El disseny d'aquesta tecnologia augmenta notablement la capacitat de compactació dels fils, optimitza la inèrcia del pal i redueix al màxim la contaminació acústica.

El sistema d'ajust "FlickLock® Pro":
El sistema d'ajust de mida FlickLock es va dissenyar tenint en compte l'eficiència, la compacitat i la facilitat d'ús.
L'ajust de FlickLock és de primer nivell quan es tracta d'un estil ràpid i lleuger.
Com que la muntanya requereix un equipament fiable i resistent, la tecnologia FlickLock ofereix ajustos segurs, ràpids i senzills i facilita les hores dedicades a la ruta.
Basat en el FlickLock®, el FlickLock® Pro revoluciona el disseny del sistema d'ajust.
Tot i que conserva els avantatges de FlickLock, el FlickLock Pro ofereix un disseny d'acer inoxidable que estalvia espai que millora dràsticament el nivell de qualitat, sensació i resistència del bloqueig.
Els aspectes més destacats del sistema d'ajust FlickLock® Pro són:
• Un disseny que estalvia espai
• Un disseny de doble eix per augmentar la palanca i el bloqueig
• Una construcció d'acer inoxidable d'alta qualitat dissenyada per durar
