P030315
Τροχαλία Prusik Gemini Petzl
Το Gemini είναι μια διπλή τροχαλία με ένα βοηθητικό σημείο στερέωσης που του επιτρέπει να χρησιμοποιείται σε τεχνικά συστήματα ανύψωσης.
Είναι κατάλληλο για εγκαταστάσεις με σύστημα αντεπιστροφής (αυτοασφαλιζόμενος κόμπος Prusik).
• Φλάντζες και τροχαλίες αλουμινίου για περισσότερη ελαφρότητα
• Τραμάρια τοποθετημένα παράλληλα και βοηθητικά σημεία στερέωσης για την επίτευξη διαφορετικών τύπων έλξης, συμπεριλαμβανομένων των πιο περίπλοκων
• Κυλήστε τα σφραγισμένα ρουλεμάν για να εξασφαλίσετε εξαιρετική απόδοση
Για χρήση με σχοινιά από 7 έως 11 mm

199 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας:
| Βάρος | 135 g |
| Υλικά | φλάντζες αλουμινίου / τροχαλία αλουμινίου |
| Εγγύηση | 3 χρόνια |
| Πιστοποιητικά | CE EN 12278 / UIAA |
| Ελάχιστη διάμετρος σχοινιού | 7 mm |
| Μέγιστη διάμετρος σχοινιού | 11 mm |
| Διάμετρος τροχαλίας | 25 mm |
| Απόδοση παραγωγής | 91% |
| Φόρτο εργασίας | 6 kN (1,5 kN σε ένα σκέλος) |
| φορτίο θραύσης | 23 kN |
| Αναφορά κατασκευαστή | P66A |
Αντιστρεπτικά συστήματα: