L020002
H7R.2 Προβολέας Led Lenser
Προβολέας υψηλών επιδόσεων: εργονομία, ισχύς, αυτονομία, ποιότητα φωτισμού!
• Φωτισμός κατάλληλος για όλες τις καταστάσεις
• Τύπος led: LED υψηλής ισχύος
• Προβολέας με επαναφορτιζόμενη μπαταρία ιόντων λιθίου (δυνατότητα τοποθέτησης μπαταριών εάν χρειάζεται)
• Βάρος: 165g
• Ισχύς από 20 έως 300 lumens και φωτισμός από 50 έως 160 m
• Αυτονομία από 7 έως 60 ώρες
• Μπροστά Ιδανικό για τρέξιμο σε μονοπάτια και εξωτερικές αποστολές

95 Αντικείμενο αντικείμενα
Σε απόθεμα
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας:
| Βάρος | 165 g |
| Μέγιστη ποσότητα φωτός | 300 lumens |
| μέγιστη απόσταση | 160 m |
| Στεγανοποίηση | IP X4 (αδιάβροχο) |
| Φαγητό | Μπαταρία ιόντων λιθίου (επαναφορτιζόμενη) ή μπαταρίες AAA-LR06 |
| Διάμετρος κεφαλής λαμπτήρα | 35 mm |
| Ενέργεια | 25,6 Wh |
| Τύπος LED | LED υψηλής ισχύος |
| Χρήσεις | υπαίθριες δραστηριότητες, επαγγελματικές, έκτακτης ανάγκης και διάσωσης |
Ο προβολέας Led Lenser H7R.2 ενσωματώνει όλες τις λειτουργίες του προβολέα H7.2, στις οποίες πρέπει να προστεθεί αυξημένη αυτονομία σε κανονική λειτουργία, αυξημένη ισχύς φωτισμού (300 lumens).
Αυτός ο προβολέας αποδίδει καλά από κάθε άποψη: ισχύς, απόσταση φωτισμού και αυτονομία!
Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε κάθε καιρό.
Η φωτεινή ροή μπορεί να φτάσει τα 300 lumen σε πλήρη ισχύ. Η αυτονομία σε κανονική λειτουργία είναι 14 ώρες και μπορεί να φτάσει τις 60 ώρες.
Η εκτεταμένη απόσταση φωτισμού φτάνει τα 160 μέτρα.
Πρέπει να υπογραμμιστεί η συνολική ποιότητα των εξαρτημάτων και ειδικότερα η καλωδίωση (σύνδεση USB) μεταξύ της μπαταρίας και του μπροστινού μέρους.
Η εργονομία έχει γίνει με λειτουργίες φωτός που είναι πιο εύχρηστες.
Η περιοχή φωτισμού των προβολέων μπορεί εύκολα να γείρει.
Οι ρυθμίσεις λειτουργιών και τα προγράμματα φωτισμού (boost, normal ή eco modes, συνεχής ή διακοπτόμενος φωτισμός έως strobe) διαχειρίζονται από τον κυκλικό διακόπτη που βρίσκεται στο πίσω κιβώτιο. Αυτός ο διακόπτης είναι πολύ εύκολος στη χρήση.
Το μοντέλο H7R.2 διαθέτει πίσω φωτισμό (σταθερό ή που αναβοσβήνει) που μπορεί να είναι πολύ χρήσιμο για να δείξει την παρουσία του όταν εργάζεστε στο δρόμο, για παράδειγμα. Στο μήνυμα ειδοποίησης χαμηλής μπαταρίας του H7.2, ο φακός LED H7R.2 προσθέτει μια έγχρωμη ένδειξη φόρτισης.
Η λάμπα είναι επίσης εξοπλισμένη με 2 πρόσθετες λειτουργίες φωτισμού (διαχειριζόμενες από την τεχνολογία S.L.T), με 2 προηγμένες λειτουργίες διαχείρισης ενέργειας.
• Τεχνολογία φακών Led:
Τις περισσότερες φορές, τα συστήματα εστίασης φωτισμού βασίζονται σε φακό ή ανακλαστήρα. Το κατοχυρωμένο με δίπλωμα ευρεσιτεχνίας σύστημα προηγμένης εστίασης (AFS) συνδυάζει τα 2 για να δημιουργήσει ένα σύστημα φωτισμού που παρέχει τόσο εστιασμένη δέσμη μεγάλης εμβέλειας όσο και ομοιόμορφη δέσμη για παρατήρηση από κοντά. Με το AFS, μπορείτε να μεταβείτε από την ανάγνωση χάρτη σε φωτισμό μεγαλύτερης απόστασης (έντονο, καθαρό φως, χωρίς αντανάκλαση).
• Απόδοση φωτισμού:
H7R.2 Led Lenser
Bon contact et rapide, merci
la nuit si je veux!
confort d'usage, tout temps, tout sentier, et sur route ou en ville les red-light à l'arrière sont bien securisants!